تانزانیا|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
اخبار > برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) و مراسم تودیع جناب آقای باقری رایزن فرهنگی پیشین سفارت ج.ا.ا در تانزانیا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) و مراسم تودیع جناب آقای باقری رایزن فرهنگی پیشین سفارت ج.ا.ا در تانزانیا

برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) و مراسم تودیع جناب آقای باقری رایزن فرهنگی پیشین سفارت ج.ا.ا در تانزانیا

 

گزارش برپایی مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) و مراسم وتودیع جناب آقای باقری رایزن فرهنگی سابق و معارفه رایزن فرهنگی جدید

 

به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت ،به همت رایزنی فرهنگی ج..ا در دارالسلام ،طبق روال سنوات قبل مراسم جشنی در محل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی برگزار گردید.  در این مراسم تودیع جناب اقای باقری و نیز معرفی اینجانب به عنوان رایزن جدید نیزصورت گرفت.

       این برنامه با قرائت ایاتی از کلام الله مجید توسط قاری معروف تانزانیایی شیخ حسن شاه   و قرائت قصیده ای در مدح پیامبر اکرم(ص) اغاز شد و سپس  شیخ الهاد موسی سلیم شیخ و مفتی دارالسلام به عنوان اولین سحنزان میلاد پیامبر اکرم را تبریک گفته و این میلاد را موجب وحدت همه مذاهب برشمرد. او همچنین به پایان ماموریت آقای باقری اشاره کرد ه و از رفتن ایشان ابراز ناراحتی کرد و آرزو کرد رایزن جدید بتواند ادامه دهنده راه ایشان باشد و بر همکاری با رایزن جدید تاکید کرد.

      جناب آقای فرهنگ سفیر ج.ا.ا نیز به عنوان سحنران دوم در جایگاه قرار گرفت و به طور مبسوط در باره اهمیت موضوع هفته وحدت و جایگاه آن در میان جامعه اسلامی و توجه رهبران دینی شیعه خصوصا حضرت امام خمینی ره مطالبی ارائه نمود. و وحدت را اساس قدرت جهان اسلام دانسته  و اختلاف را موجب ذلت مسلمانان برشمرد .ایشان در ادامه به فعالیتهای رایزنی فرهنگی و تلاشهای جناب اقای باقری در مدت حضورش در این کشور صحبت کرد و ایشان را منشأ اقدامات ارزشمندی در تانزانیا دانست و از زحمات ایشان در طول مدت ماموریتش تشکر و قدردانی کرد همچنین برای رایزن جدید آرزوی موفقیت نمود.

   سخنران بعدی این مراسم حجت الاسلم و المسلمین باقری با اشاره به ضرورت توجه به مراسم میلاد پیامبر به عنوان راهی برای نشان دادن علاقه خود به ایشان دانست و بیان داشت که ما باید به عنوان پیروان ایشان باید با هم متحد باشیم و راه ایشان را ادامه دهیم .ایشان افزود از نظر امام خمینی وحدت عامل قدرت و جدایی موجب ضعف جهان اسلام است. او اضافه کرد از نظر ایت الله خامنه ای وحدت مسلمانان یک موضوع استراتژیک است. اقای باقری در پایان از همکاری همه گروهاه و شخصیتهای حاضر در جلسه تشکر کرد و درخواست نمود که با رایزن جدید این همکاریها ادامه پیدا کند.

 

     خانم شمیم خان رئیس بخش زنان سازمان باکواتا به عنوان سخنران بعدی  مطالبی در خصوص اهمیت هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم(ص) بیان داشت و سپس با اشاره به پایان ماموریت آقای باقری از بازگشت ایشان ابراز تاسف کرد و فعالیتهای ایشان را در زمینه حمایت و کمک به برادران و خواهران اهل سنت برشمرد. او به سفرهایش به ایران اشاره کرد و از اینکه از طریق رایزنی فرهنگی فرزندانشان بورس تحصیلی دریافت کردند ابراز خرسندی نمود . در پایان  برای اقای باقری و همسر ایشان ارزوی موفقیت کرد و ورود رایزن جدید را خوش آمد گفته و خواستار همکاری بیشتر در آینده شد.

شیخ جلال از علمای شیعه دارالسلام سخنران بعدی بودکه  به فعالیتهای اقای باقری و همراهی ایشان در همه برنامه­ها اشاره کرد و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود و از رایزن جدید خواست که در همه حال ادامه دهنده راه ایشان باشد.

آخرین سحنرانان آقایان شیخ سالم لیهانگا و شیخ یعقوب از زحمات و تلاشهای آقای باقری تشکر و تقدیر کردند.

در پایان برنامه اینجانب نیز مطالبی در خصوص اهمیت موضوع هفته وحدت بیان داشته و تاکید رهبران دینی به حفظ آن را خاطر نشان نموده و با اشاره به پایان ماموریت جناب آقای باقری از زحمات و تلاشهای ایشان تقدیر و سپاسگزاری نمودم.

لازم به ذکر است که این برنامه از سوی شبکه تلویزیونی tbc  و خبرنگاران سایر روزنامه ها پوشش داده شد. 


١٥:٢٣ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٨٧٠٥    /    تعداد نمایش : ١١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: